Tréninky

Aktivně se hraje ve čtyřech městech a další přibývají.

V plánu od září je Praha a Chomutov.

Brno
Chomutov
Frýdek-Místek
Kopřivnice
Plzeň
Praha
Ústí nad Labem
Vlašim

 

 

Jsou všechny města od tebe daleko?

Tak musíš být průkopníkem dodgeballu v tvém městě ty!

Chtěl bys založit vlastní tým a nevíš jak?

Napiš někomu z kontaktů z určitých měst a my ti poradíme!

 

Motivační příběh jak vznikl dodgeballový tým OlbramChallenge, který reprezentuje ČR a je vlajkovým týmem dodgeballu v ČR. 

 

Jednou v večer koncem února 2014 jsem měl dilema „Tož co si pustím za film? Že by Vybíjenou?“

Pak jsem začal vzpomínat jak jsem hrál vybíjenou za školu a byl v ní dobrý. Hráli jsme to každý tělocvik a chodili i odpoledne do sportovek, kde se hrála nonstop vybíjená. Postupem času, když je člověk ve vyšších ročnících vybíjená už nemá tolik prostoru. Na střední jsme ji nehráli snad ani jednou a pak byla vybíjená jen vzpomínka na základku.

Hrál jsem fotbal, baseball a za školu snad všechny sporty, ale nic mě nebavilo tak jako vybíjená! Řekl jsem si, že je to škoda a tak jsem začal hledat zdali se nehraje vybíjená někde ČR a nic… Tak jsem začal hledat mimo ČR a objevil video dodgeballu z Rakouska. Byl jsem úplně nadšený, že něco takového tady nemáme. Začal jsem si zjišťovat víc informací až jsem objevil, že se hraje od roku 2010 mezi několika státy mistrovství Evropy. ČR samozřejmě na žádném ještě nebyla.  A následující rok 2014 má být v Rakousku. Tak jsem kontaktoval dodgeball AustriaDozvěděl jsem se že když složím tým, tak můžeme přijet reprezentovat ČR. A tak jsem udělal první schůzku s kamarády z tábora a říkám

„co takhle začít hrát Dodgeball?“ A druhá otázka „A co takhle to jít zkusit rovnou na mistrovství Evropy do Vídně?“ Většina si klepala na čelo… Nakonec jsme objednali tělocvičnu na ZŠ Milady Horákové, abychom zkusili jestli to někoho bude vůbec bavit. A světe div se po takový době jsme se tolik nepobavili a neunavili v tělocvičně. A tak jsme do toho spadli. Po prvním mistrovství ve Vídni 2014 se tomu věnujeme neustále a teď po dvou letech v Paříži 2016 vybojovat 6. místo ze 14 zemí v naší kategori? WOW!!!

Kapitán a manažer týmu OlbramChallenge – Miroslav Klimecký

 

A jak vypadá současnost 2018?

Jsme 4 nejlepší stát v kategorii mužů v Evropě!

Hraje se již 7 městech a další přibývají.

Pořádáme druhé Mistrovství České republiky.

V březnu tohoto roku jsme založili spolek ČAD – Českou asociaci dodgeballu, z . s.

Ukázka filmu Vybíjená