Mistrovství střední Evropy 2018

Výsledky

CEC 2018 – Murska Sobota

První březnový víkend se na Slovinsku konalo druhé Mistrovství střední Evropy v Dodgeballu. V průběhu pátku se tedy v hotelu Diana ve slovinském městečku Murska Sobota sjeli čeští hráči ze všech koutů republiky a následující dva dny svedli souboje s dalšími 6 národy (Itálie, Švýcarsko, Rakousko, Slovinsko, Nizozemsko, Německo)

Česká republika vyslala své hráče do kategorie Muži a Mix. V obou kategoriích jsme ve skupině získali těžší soupeře a ještě navíc jsme hráli jak první, tak poslední zápasy dne. Bylo tedy jasné, že ve Slovinsku nic nezískáme zadarmo.

Od devíti hodin ráno do téměř osmi hodin večer jsme postupně bojovali proti týmům ve skupině a rozhodovali tak o nedělních zápasech. Na turnaji bylo celkem 11 týmů mužů a po 8 týmech žen. Z každé kategorie postupovalo 8 nejlepších a hlavně v mužích jsme potřebovali uhrát dostatek bodů na třetí místo, abychom v neděli začínali proti druhému ze skupiny. Celý den jsme tedy zakončili 3. místem ve skupině Muži – B a 4. místem Mix – B.

V neděli v 9:50 jsme započali náš boj o konečné umístění ve vyřazovacím pavoukovi v kat. mužů. Jako první nastoupila Austria 3, která nám svojí prohrou otevřela cestu k boji o medaile. Dalšího soupeře (Austria 2) jsme již neudolali a posledním zápasem proti Italům jsme si urvali krásné 4. místo z celkových 11 týmů.

Souběžně probíhaly zápasy ještě v kategorii Mix. Tam nám již štěstí tolik nepřálo a projevila se špatná souhra hráčů, která nakonec vedle sice k poslednímu místu v kategorii, ale hráli jsme vždy srdcem a žádnou hru ani body jsme nedali soupeři zadarmo.

Poté již zbývalo jen dokoukat napínavé finálové souboje, kde nebyla nouze o mnoho cenných zkušeností do hry i z pohledu diváka a užít si krásnou poturnajovou atmosféru. Protože i přesto že celý víkend jsme hráli všichni proti sobě, tak jsme pořád jedna velká dodgeballová rodina a závěrečných oslav se tak zúčastnili všechny týmy bouřlivých tancem a společným fotografováním.

Videa z obou dnů můžete sledovat zde:
Den 1 – zápasy skupin – http://bit.ly/cec_sobota
Den 2 – finále – http://bit.ly/cec_nedele

Za #DodgeballCZ, O. Monhart