odehrnáno – 3. Dodgeball – 28.3.2015, 5v5

Říká se, že do třetice všeho dobrého. Po sobotním turnaji v dodgeballu to mohu jenom potvrdit. Sice účast nebyla oproti minulým turnajům tak valná, ale byla zase výrazně pestřejší. Do vlašimských končin totiž zavítalo družstvo z moravské Kopřivnice. Tyhle týpci skvěle reprezentovali Českou republiku na mezinárodním turnaji ve Vídni, kde v opravdu silné konkurenci obsadili nádherné třetí místo.

Deset družstev se vzájemně utkalo ve dvou skupinách a následoval vyřazovací pavouk, který se hrál na 3 vítězná utkání. K vidění byly opravdu vyrovnané souboje a družstvo, které vedlo 2:0 na zápasy vůbec nemělo nic jistého. Vím o tom své, když ve čtvrtfinále náš tým s poetickým názvem Studánka stfíbrná ( f v druhém slově není chyba, jen upozornění na trošku horší sykavky Haničky Zagorové J ) dotahoval dvouzápasovou ztrátu a nakonec postoupil po třech vítězstvích v řadě do semifinále. Tam na nás ale čekali borci z Kopřivnice a naše sny o postupu do finále nabraly rychlý konec. Moravákům se nakonec podařilo tento turnaj bez větších problémů vyhrát, na druhém místě se umístila vlašimská (J)elita. Rád bych ještě tímto vyzdvihl výkon jediného dětského týmu v turnaji, který obsadil krásné šesté místo. Žáci 7. třídy v boji s dospěláky předvedli velmi vyrovnané výkony a je vidět, že pravidelné středeční tréninky pod vedením Honzy „Sígra“ Kučery přinesly první úspěchy.

Velké poděkování patří opět Pavle Homolkové za ceny, Kade za bufet, Petru Jíšovi za levnější tělocvičny a všem co pomohli při organizaci.

Budeme se s Davidem Novákem těšit, že se potkáme na dalším turnaji. Pokud si chcete jen tak zatrénovat, nebo vědět co se děje nového v tomto nádherném sportu tak určitě navštivte stránky www.dodgeball.cz, kde se dozvíte veškeré informace.

Luboš Zajíček

11046520_1419902288314248_5391231779516757268_n