1. turnaj – ZŠ Vorlina Vlašim

Říkal mi David Novák,“ táta dočbólu“, že prý je potřeba tenhle sport dostat i mezi děti. No a kdo jiný by to měl udělat, než já. Tedy dobrá, obvolávám lidi, zajišťuju tělocvičnu a rezervuji termín na středu 18. února. Děti mají prázdniny, takže je jich spousta na horách, tak se trochu strachuju jaká bude účast. Uvidíme.

Nakonec se středeční ráno sejde 7 týmů ze 4. – 7. tříd ze ZŠ Vorlina. To je super, přišli opravdu všichni, kteří se v týdnu přihlásili. Po krátkém představení této hry následuje výklad pravidel a kolem desáté hodiny začíná první zápas. Je trochu rozpačitý, hráči se hledají, nechtěně přešlapují a dochází i na komické situace, když se točí k soupeři zády a sesype se na jejich záda salva míčů. Čím víc se však hráči „prokousávají“ turnajem, tím víc si uvědomují, že vítězství vede přes taktiku, domlouvání se v týmu a chytání míčů. Nejvíc koordinovaný výstup předvedlo družstvo holek z 6. ročníku s příznačným jménem Kočky. Bohužel doplácely na to, že nemají tolik síly jako kluci a skončily na celkovém čtvrtém místě. Do finále se po zásluze dostal tým Čističi (7. třída) – jasní favorité turnaje a tým Supermani, žáci 5. ročníku, jež po cestě k nejvyšší metě smetli i věkově starší družstva. Oba týmy spolu ve skupině remízovaly a tak finále slibovalo dramatický zápas. První zápas vyhráli Čističi jednoznačně, ale ve druhém více než polovinu zápasu prohrávali a tak vše nasvědčovalo tomu, že se dočkáme třetího souboje. Ovšem v závěru předvedli vynikající koncovku a několik sekund před koncem rozhodli o svém vítězství 2:0.

Díky všem lidem, co se podíleli na tomto turnaji. Jmenovitě – Pavle Homolkové a Domečku za ceny, Petru Jíšovi za bezplatné poskytnutí tělocvičny, Terce Zvárové za post rozhodčího a Hance Zajíčkové za fotky. Moc si toho vážím.

Luboš Zajíček