Mistrovství Evropy Glasgow 2017

Mistrovství Evropy v dodgeballe v termínu 18. – 20. 8. 2017 v Glasgow. Bylo letos úplně něco jiného a to hlavně tím, že se hráli nové pravidla, která jsou komplikovanější a hlavně herní čas zápasu je o hodně delší a tak fyzička hrála dost velkou roli. Nyní se hraje s pěti míči a dva poločasy po patnácti minutách.

K náročnějšímu turnaji nás jelo ještě méně než v roce předešlém a to jen sedm mužů a dvě ženy, abychom mohli hrát další kategorii mix. Kategorii mix jsme hráli jen, ať získáme více zkušeností, neboť jsme měli pouze dvě holky a podmínka pro mix je 3 ženy a 3 muži, takže jsme hráli celou kategorii v pěti což je dosti velká nevýhoda. Nakonec jsme obsadili předposlední místo, což jsme vůbec nečekali.

V kategorii mužů jsme ve skupině C postoupili díky bodovému skóre a dostali jsme se do první osmičky. O postup do čtvrtfinále jsme podlehli Severnímu Irsku, které skončilo nakonec na druhém místě. Poslední den jsme hráli o sedmé místo proti Švédsku, ale náročný turnaj se podepsal v našich silách a podlehli jsme i Švédsku a tak jsme na letošním turnaji obsadili krásné osmé místo ze třinácti států v kategorii mužů.

Příští rok se těšíme do Itálie, neboť to nebude tak finančně náročné a posílíme naše řady z dalších měst z Ústí nad Labem, Brna a Frýdku-Místku. Z Kopřivnice reprezentovali za tým OlbramChallenge Petr Žingor, Michal Hudec, Marek Šenk, Miroslav Klimecký a Daniel Merta. Další hráči byli Filip Dospiva z Brna, Miroslav Šubrt z Kroměříže, Cecílie Rose Jastrzembska z Londýna a Tamara Höfer z Perchtoldsdorfu.

Výsledky ME 2017 Kategorie mužů

1. Anglie

2. Severní Irsko

3. Rakousko

4. Irská republika

5. Skotsko

6. Nizozemsko

7. Švédsko

8. Česká republika

9. Itálie

10. Německo

11. Francie

12. Wales

13. Švýcarsko

Kategorie mix

1. Anglie

2. Rakousko

3. Skotsko

4. Slovinsko

5. Wales

6. Severní Irsko

7. Itálie

8. Francie

9. Švýcarsko

10. Nizozemsko

11. Německo

12. Irská republika

13. Česká republika

14. Sweden

Kategorie žen

1. Rakousko

2. Anglie

3. Slovenia

4. Severní Irsko

5. Itálie

6. Irská republika

7. Skotsko

8. Švýcarsko

9. Wales

10. Švédsko

11. Francie

Za ČR reprezentaci – Kapitán Miroslav Klimecký