Mistrovství Evropy Paříž 2016

Neuvěřitelný úspěch dodgeballového týmu OlbramChallenge, který reprezentoval Českou republiku na ME v Paříži 24. – 31. 8. 2016. Dodgeball, velice rychlý styl vybíjené se třemi míči najednou, jsme začali hrát před dvěma lety. Tohle bylo naše třetí ME. Za tuto dobu jsme se posunuli obrovským tempem až ke kvalitám těch nejlepších států z Evropy.

Na loňském ME jsme obsadili 10. místo z celkového počtu 12 zemí a letos v Paříži jsme skončili na 6. místě ze 14 zemí. Za námi tedy zůstalo dalších 8 států. Byla to pro nás velká čest a obrovské vítězství, když vezmeme v úvahu, z kolika týmů vybírají nejlepší hráče ostatní země a my jsme stále jeden tým, který se neustále zlepšuje a ze kterého už Cílem bylo dostat se ze skupiny dál, to však znamenalo porazit minimálně tři státy ze šesti, abychom mohli hrát o 1. – 8. místo.

Složení států v naší skupině jsme zjistili den před zahájením a byli rádi za zajímavé vylosování, neboť jsme byli s Anglií, Francií, Švýcarskem, Rumunskem, Irskou republikou a Rakouskem. S Anglií jsme ještě nikdy nehráli. Byla čest hrát s mistry světa a Francouze jsme chtěli z toho důvodu, abychom jim oplatili loňskou porážku. Rakousko je taková naše dodgeballová rodina, se kterou hrajeme i přes rok na turnajích ve Vídni.

Ve skupině jsme podlehli 6:4 Rakousku, 6:4 Irské republice a 10:0 Anglii, ale naopak jsme zvítězili nad Rumunskem 10:0, Švýcarskem 9:1 a Francií 7:3. Ve skupině jsme se umístili čtvrtí a pokračovali výš v turnaji.

Třetí den nás čekali první z druhé skupiny – Skotové, kteří jsou kvalitou Anglii nejblíže, a tak postup do první čtyřky nenastal. Pak jsme hráli s Itálií o postup v boji o 5. místo. Zde jsme zažili nejvíce stresující hru, neboť výsledek 7:7 nerozhodla ani nastavená minuta navíc, ale až náhlá smrt. O konečné 5. místo jsme poté hráli se Švédskem, kde jsme podlehli 8:2 a skončili tak na 6. místě na ME Evropy v Paříži.

Příští rok změříme své síly opět v srpnu a to ve Skotsku. Sestava byla skoro stejná jako v loňském roce, neboť letos nás bylo o jednoho míň. Reprezentoval Michal Hudec, Petr Žingor, Miroslav Šubrt, Marek Šenk, Filip Dospiva, Daniel Merta, Radek Kubela a Miroslav Klimecký.

Děkujeme všem, kteří nám pomohli se dostat k tomuto cílí – Pionýr Kopřivnice, město Kopřivnice a firmě RPS Ostrava! Za tým OlbramChallenge – Kapitán – Miroslav Klimecký

Celkové umístění v kategorii můžu: 1. Anglie 2. Skotsko 3. Rakousko 4. Severní Irsko 5. Švédsko 6. Česká Republika 7. Republika Irsko 8. Itálie 9. Slovinsko 10. Švýcarsko 11. Francie 12. Německo 13. Rumunsko 14. Wales

Celkové umístění v kategorii žen: 1. Rakousko 2. Anglie 3. Slovinsko 4. Skotsko 5. Itálie 6. Severní Irsko 7. Republika Irsko 8. Francie 9. Wales 10. Švédsko 11. Švýcarsko

Celkové umístění v kategorii mix: 1. Anglie 2. Itálie 3. Wales 4. Severní Irsko 5. Republika Irsko 6. Skotsko 7. Švýcarsko 8. Rakousko 9. Slovinsko 10. Francie 11. Švédsko