2. turnaj – 10.1.2015

Když jsme hledali posledního člena do našeho dodgeballového družstva, tak nám oslovená dívka odvětila po vzoru Jana Wericha: „ Za prvý nevím co to je a za druhý mě to uráží“ Je pravdou, že pár měsíců zpátky bych reagoval nejspíš stejně.

S myšlenkou představit tento nádherný sport, který je velmi oblíbený v Rakousku, i českým hráčům, přišel David Novák. Pokřtil jsem ho tedy na tátu českého dodgeballu a pomohl mu s organizací turnajů. Co je to tedy za sport? V podstatě se jedná o klasickou vybíjenou, která má trochu odlišná pravidla a hraje se speciálními míči. Ty se zatím u nás nedají koupit, takže po komunikaci s několika firmami jsme je museli objednat za nekřesťanský peníz přímo od zdroje – tedy od rakouských sousedů.

Pro naše potřeby jsme upravili pravidla na 5 hráčů, 5 míčů a volejbalové hřiště. Doladili pár drobností a 10. Ledna 2015 proběhl druhý turnaj. Přihlásilo se neskutečných 17 týmů a každý hrál minimálně 4 dvojzápasy ve skupině a pak ještě možnost se probojovat k medailím v pavouku. Obhájci titulu z minulého roku  – tým Veverky se utkal ve finále s týmem Davida Nováka – SešLost a k vidění byl opravdu hezký dodgeball. Rychlé rány střídaly taktické chvilky a strategické pokyny. Nakonec SešLost zdolala loňské vítěze a dosáhla mety nejvyšší.

Velké poděkovaní patří Domečku Vlašim a ZŠ Vorlina Vlašim za podporu při zajištění turnajů. Budeme se těšit na další turnaj, který proběhne v březnu. Chcete to také zkusit? Postavte tým a zaregistrujete se, rádi vás uvidíme. Nemusíte mít strach, všichni jsme začátečníci, tenhle sport u nás teprve vylézá z pomyslných plenek a dělá své první krůčky. No a David ho drží pevně za ruku, aby nám moc neklopýtal.  Více informací naleznete ve facebookové skupině DodgeBall CZ.

 

Luboš Zajíček

10882253_1397821413855669_5552958823561003353_n